ALKOHOL U PROMETU: Fra Josip Vlašić apelira ‘Ne vozi pijan!’ Kad se pije – ne vozi se. Neodgovornošću pijanice mogla je biti ubijena mlada obitelj!

Ispred automobila fra Josipa Vlašića, voditelja Franjevačke kuće molitve iz Masne Luke, dogodila se prometna nezgoda u kojoj je sudjelovao pijani vozač. Objavio je apel na svojem Facebooku kojega prenosimo u cijelosti.

Autor: Vjerujem.hr
event 31.01.2026.
Photo: fra Josip Vlašić FB

Vraćam se iz Marije Bistrice preko Bosne, uz rijeku Vrbas, između Banja Luke i Jajca. Prometna se upravo dogodila. Izlazim iz auta. Blagoslovim i pomolim se za sudionike. Idem pred autima. Autobus iza mene staje i u njemu je lječnik. Kratko obrađuje sve ozlijeđene i pomaže. Bogu hvala nema životno ugroženih. Nudim pomoć ako treba. Nešto malo i dam ruke. Sudionici? U jednom autu pijani gospodin. Prešao je na suprotnu stranu i frontalno se zabio u auto u kojem je beba od jedne godine, njezini roditelji i djed. Auto uništen totalno. Bogu hvala – svi su živi. Navale bijesa. Suze. Dolazi i hitna, odvezla ih je u bolnicu na obradu i nadam se da će biti bez većih ozljeda i teškoća i da će brzo doma…

Riječi su suvišne… Ljudi dragi, kad se pije – ne vozi se. Neodgovornošću pijanice mogla je biti ubijena mlada obitelj. Bogu hvala da je sve dobro prošlo. Čuvajmo jedni druge. Koliko god možemo.

Izvor: Josip Vlašić Facebook

Pročitaj više

“Posebno cijenim poslanje Udruge „Ruah“ koje nas sve podsjeća da čovjek nije stvoren samo za materijalni napredak, nego za život u zajedništvu s Bogom. U vremenu kada mnogi osjećaju duhovnu prazninu, usamljenost i gubitak smisla, svako nastojanje koje čovjeku pomaže otvoriti se Božjemu djelovanju ima posebnu vrijednost.”

Posljednjih nekoliko godina susrećem se s mnogo Ukrajinaca u Međugorju i u Ukrajini. I sam budem zapanjen kada vidim koliko njima znači Međugorje, Gospina blizina, molitva… Međugorje im daje nadu u bolje sutra, po molitvi dobivaju mir u svojim srcima. Mnogi roditelji plaču nad ubijenom djecom, žene za muževima, djeca za roditeljima. No Gospina blizina ih umiri i dadne im snagu da mogu nastaviti svoj život, bez mržnje, bez osvete.

Ono što se u 19. stoljeću sramotno nazivalo “iskušenjem melankolije”, moderni pastiri i liječnici bez oklijevanja dijagnosticiraju kao teški oblik kliničke depresije.