VELIKA VIJEST ZA DUBRAVU I ZAGREB: Nadbiskup Kutleša 12. svibnja proglasit će Svetište sv. Leopolda Mandića – a Večernji list svojim čitateljima daruje molitvenik sv. Leopolda

Sveti Leopold Bogdan Mandić službeno je proglašen zaštitnikom osoba oboljelih od tumora.

Autor: Vjerujem.hr
event 05.05.2026.
Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša predvodit će u utorak 12. svibnja svečano euharistijsko slavlje svetkovine sv. Leopolda Bogdana Mandića u istoimenoj župi u zagrebačkoj Dubravi s početkom u 19 sati. Tom prigodom župna crkva bit će proglašena Svetištem sv. Leopolda Bogdana Mandića, objavila je Zagrebačka nadbiskupija na svojim Facebook stranicama.

Tu radosnu vijest objavili su i kapucini iz Dubrave, pozivajući vjernike da dođu na proglašenje svetišta.

“Draga braćo i sestre, odlukom zagrebačkog nadbiskupa mons. Dražena Kutleše, naša crkva uzdiže se na rang svetišta . Ovo je velika vijest za našu crkvu, Dubravu , grad Zagreb, Nadbiskupiju i Hrvatsku. Sve vas pozivamo da dođete na svečanu misu proglašenja Svetišta sv. Leopolda Bogdana Mandića , 12. svibnja u utorak 19 sati. Od 12. svibnja službeni naziv naš crkve je Svetište sv. Leopolda Bogdana Mandića… dijelite dalje i vidimo se”, objavili su na svojim Facebook stranicama.

Večernji list svojim čitateljima i ove godine prigodom spomendana sv. Leopolda Bogdana Mandića daruje prigodni molitvenik s molitvama tom velikom svecu i njegovim životopisom. Molitvenik sv. Leopolda, zaštitnika osoba oboljelih od karcinoma, dijelit će se na dar uz tiskano izdanje Večernjeg lista 12. svibnja.

Pročitaj više

Posljednjih nekoliko godina susrećem se s mnogo Ukrajinaca u Međugorju i u Ukrajini. I sam budem zapanjen kada vidim koliko njima znači Međugorje, Gospina blizina, molitva… Međugorje im daje nadu u bolje sutra, po molitvi dobivaju mir u svojim srcima. Mnogi roditelji plaču nad ubijenom djecom, žene za muževima, djeca za roditeljima. No Gospina blizina ih umiri i dadne im snagu da mogu nastaviti svoj život, bez mržnje, bez osvete.

Ono što se u 19. stoljeću sramotno nazivalo “iskušenjem melankolije”, moderni pastiri i liječnici bez oklijevanja dijagnosticiraju kao teški oblik kliničke depresije.

Taj događaj prepoznala je i službena Crkva pod nazivom „prvih sedam dana ukazanja“, kako je zbivanja od 24. lipnja do 3. srpnja 1981. nazvalo Međunarodno istražno povjerenstvo Svete Stolice za Međugorje, koje je 2010. osnovao papa Benedikt XVI. i vodstvo povjerio kardinalu Camillu Ruiniju, koji je nedavno preminuo.