KAPTOL OBJAVIO: Zagrebačka katedrala otvorena svaki dan za posjet i molitvu od 8 do 19 sati – a mise će biti nedjeljom u 10 sati

Katedrala će biti otvorena svaki dan za molitvu od 8 do 19 sati te za misna slavlja nedjeljom i svetkovinama.

Autor: Vjerujem.hr
event 13.01.2026.
Photo: Goran Stanzl/Pixsell

“Zagrebačka katedrala od Badnjaka je ponovno otvorena za vjernike. Misna slavlja u katedrali slavit će se nedjeljom i svetkovinom u 10 sati, a katedrala je za pohod i molitvu otvorena svaki dan od 8 do 19 sati”, objavljeno je na Facebook stranicama Zagrebačke nadbiskupije u utorak poslije podne.

Naime, nakon što je uoči prošlogodišnjeg Božića stigla radosna vijest da će se misa polnoćka slaviti u obnovljenoj Zagrebačkoj katedrali kao i sve ostale veće svetkovine, ova vijest dodatno će obradovati vjernike. Također, u Zagrebačku katedralu vraćen je i sarkofag s relikvijama bl. kardinala Alojzija Stepinca te je tom prigodom zatvorena i Jubilarna godina za Zagrebačku nadbiskupiju.

Premda se na katedrali još odvijaju radovi i traje obnova, ona je prema procjeni stručnjaka sigurna za korištenje. Također, napravljen je poseban ulazni koridor, kojim su vjernici posebno zaštićeni pri prilasku i ulasku u Zagrebačku katedralu.

Pročitaj više

“Posebno cijenim poslanje Udruge „Ruah“ koje nas sve podsjeća da čovjek nije stvoren samo za materijalni napredak, nego za život u zajedništvu s Bogom. U vremenu kada mnogi osjećaju duhovnu prazninu, usamljenost i gubitak smisla, svako nastojanje koje čovjeku pomaže otvoriti se Božjemu djelovanju ima posebnu vrijednost.”

Posljednjih nekoliko godina susrećem se s mnogo Ukrajinaca u Međugorju i u Ukrajini. I sam budem zapanjen kada vidim koliko njima znači Međugorje, Gospina blizina, molitva… Međugorje im daje nadu u bolje sutra, po molitvi dobivaju mir u svojim srcima. Mnogi roditelji plaču nad ubijenom djecom, žene za muževima, djeca za roditeljima. No Gospina blizina ih umiri i dadne im snagu da mogu nastaviti svoj život, bez mržnje, bez osvete.

Ono što se u 19. stoljeću sramotno nazivalo “iskušenjem melankolije”, moderni pastiri i liječnici bez oklijevanja dijagnosticiraju kao teški oblik kliničke depresije.