ALKOHOL U PROMETU: Fra Josip Vlašić apelira ‘Ne vozi pijan!’ Kad se pije – ne vozi se. Neodgovornošću pijanice mogla je biti ubijena mlada obitelj!

Ispred automobila fra Josipa Vlašića, voditelja Franjevačke kuće molitve iz Masne Luke, dogodila se prometna nezgoda u kojoj je sudjelovao pijani vozač. Objavio je apel na svojem Facebooku kojega prenosimo u cijelosti.

Autor: Vjerujem.hr
event 31.01.2026.
Photo: fra Josip Vlašić FB

Vraćam se iz Marije Bistrice preko Bosne, uz rijeku Vrbas, između Banja Luke i Jajca. Prometna se upravo dogodila. Izlazim iz auta. Blagoslovim i pomolim se za sudionike. Idem pred autima. Autobus iza mene staje i u njemu je lječnik. Kratko obrađuje sve ozlijeđene i pomaže. Bogu hvala nema životno ugroženih. Nudim pomoć ako treba. Nešto malo i dam ruke. Sudionici? U jednom autu pijani gospodin. Prešao je na suprotnu stranu i frontalno se zabio u auto u kojem je beba od jedne godine, njezini roditelji i djed. Auto uništen totalno. Bogu hvala – svi su živi. Navale bijesa. Suze. Dolazi i hitna, odvezla ih je u bolnicu na obradu i nadam se da će biti bez većih ozljeda i teškoća i da će brzo doma…

Riječi su suvišne… Ljudi dragi, kad se pije – ne vozi se. Neodgovornošću pijanice mogla je biti ubijena mlada obitelj. Bogu hvala da je sve dobro prošlo. Čuvajmo jedni druge. Koliko god možemo.

Izvor: Josip Vlašić Facebook

Pročitaj više

Posljednjih nekoliko godina susrećem se s mnogo Ukrajinaca u Međugorju i u Ukrajini. I sam budem zapanjen kada vidim koliko njima znači Međugorje, Gospina blizina, molitva… Međugorje im daje nadu u bolje sutra, po molitvi dobivaju mir u svojim srcima. Mnogi roditelji plaču nad ubijenom djecom, žene za muževima, djeca za roditeljima. No Gospina blizina ih umiri i dadne im snagu da mogu nastaviti svoj život, bez mržnje, bez osvete.

Ono što se u 19. stoljeću sramotno nazivalo “iskušenjem melankolije”, moderni pastiri i liječnici bez oklijevanja dijagnosticiraju kao teški oblik kliničke depresije.

Taj događaj prepoznala je i službena Crkva pod nazivom „prvih sedam dana ukazanja“, kako je zbivanja od 24. lipnja do 3. srpnja 1981. nazvalo Međunarodno istražno povjerenstvo Svete Stolice za Međugorje, koje je 2010. osnovao papa Benedikt XVI. i vodstvo povjerio kardinalu Camillu Ruiniju, koji je nedavno preminuo.