FRA ŠITO ĆORIĆ VRAĆA SE U HERCEGOVINU: Vraćam se doma – otići je lijepo, vratit se još ljepše!

Pismo fra Šimuna Šite Ćorića koji se nakon 50 godina misionarenja vraća u rodnu Hercegovinu prenosimo u cijelosti.

Autor: Vjerujem.hr
event 26.05.2026.
Photo: Stojan Lasic/Pixsell

Poštovani i dragi svi poznati širom svijeta! Rado vam javljam, uz ovu moju najnoviju pjesmu na YouTube-u, da se nakon više od pola stoljeća u tuđini, za stalno vraćam u Domovinu, u franjevački samostan u Mostaru i rodnu mi Paoču. Ovim vam također želim zahvaliti na pažnji i ljubavi kojima ste me kroz desetljeća pratili, pozivali, slušali po crkvama, dvoranama, na sveučilištima i obiteljima, od Novog Zelanda, Australije, Kanade preko obje Amerike i Južne Afrike do Europe!

Za mene su to ostali nezaboravni susreti, pa nije čudo što stalno iz njih sjećanja naviru i draga lica se bude. Nosim trajnu zadivljenost i strahopoštovanje prema Božjoj Providnosti koja me kroz cijeli život vodila i vodi! Veseleći se svakom susretu akobogda u Domovini bilo s kime od vas, sve vas najsrdačnije pozdravljam. Vaš, fra Šimun Šito Ćorić

Pročitaj više

Riječka nadbiskupija objavila je priopćenje o zastavama i barjacima koji su se našli u sklopu procesije na blagdan sv. Vida u Rijeci. Priopćenje prenosimo u cijelosti.

Drugog dana devetnice Kraljici Mira uoči 45. obljetnice međugorskog fenomena moli se za svećenike na službi u međugorskoj župi i svetištu. Svetište i župu vode franjevci Hercegovačke franjevačke provincije, a od 2018. njome upravlja apostolski vizitator Svete Stolice s posebnom ulogom za župu Međugorje. Sad je to nadbiskup mons. Aldo Cavalli.

Danas započinje devetnica Kraljici Mira i svakoga dana devetnice objavljivat ćemo molitvene nakane na našem portalu i Facebook stranici – molimo zajedno!