IZLAZAK NA MREŽE: Mons. Dražen Kutleša na Facebooku i Instagramu – treći biskup na društvenim mrežama uz mons. Uzinića i mons. Stipića

“Drago mi je vidjeti vašu prisutnost i na društvenim mrežama. Želim plodan rad uz obilje Božjeg blagoslova”, jedan je od prvih komentara na Facebooku.

Autor: Vjerujem.hr
event 23.05.2026.
Photo: Facebook mons. Dražen Kutleša

Na Facebooku je otvorena službena stranica zagrebačkoga nadbiskupa mons. Dražena Kutleše, a na Instagramu službeni profil. Profili su dostupni na poveznicama FACEBOOK stranica te INSTAGRAM profil, obavijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije. Mons. Kutleša tako je postao trećim biskupom iz Hrvatske koji komunicira s javnošću na društvenim mrežama, uz nadbiskupa riječkog mons. Matu Uzinića i križevačkog vladiku mons. Milana Stipića. Svojedobno je svoj profil na Facebooku imao i sisački biskup mons. Vlado Košić, ali ga je s vremenom prestao koristiti.

Na Facebook stranicama, kao i na Instagramu, nalazi se tek nekoliko vijesti, a nadbiskup Kutleša počeo je prikupljati pratitelja, pa ih je u 24 sata dosegnuo gotovo tisuću. No budući da se radi o novoj vijesti, zacijelo će u vrlo kratko vrijeme broj znatno porasti.

Posjetitelji mogu ostavljati i komentare, kao što je i uobičajeno za profile na društvenim mrežama, pa je jedan od njih glasi: “Drago mi je vidjeti vašu prisutnost i na društvenim mrežama. Želim plodan rad uz obilje Božjeg blagoslova.”

“Sadržaj na službenim profilima vlasništvo je Zagrebačke nadbiskupije te neovlašteno preuzimanje i kopiranje nije dozvoljeno. Sadržaj, osobito multimedijski, mora se reproducirati u izvornom obliku i ne smije se uređivati niti mijenjati niti koristiti u svrhe za koje nije prvotno namijenjen”, navodi Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije, koji će zacijelo (premda to nije službeno rečeno) moderirati i upravljati sadržajem društvenih mreža nadbiskupa Kutleše.

Pročitaj više

Riječka nadbiskupija objavila je priopćenje o zastavama i barjacima koji su se našli u sklopu procesije na blagdan sv. Vida u Rijeci. Priopćenje prenosimo u cijelosti.

Drugog dana devetnice Kraljici Mira uoči 45. obljetnice međugorskog fenomena moli se za svećenike na službi u međugorskoj župi i svetištu. Svetište i župu vode franjevci Hercegovačke franjevačke provincije, a od 2018. njome upravlja apostolski vizitator Svete Stolice s posebnom ulogom za župu Međugorje. Sad je to nadbiskup mons. Aldo Cavalli.

Danas započinje devetnica Kraljici Mira i svakoga dana devetnice objavljivat ćemo molitvene nakane na našem portalu i Facebook stranici – molimo zajedno!