KAPTOL OBJAVIO: Zagrebačka katedrala otvorena svaki dan za posjet i molitvu od 8 do 19 sati – a mise će biti nedjeljom u 10 sati

Katedrala će biti otvorena svaki dan za molitvu od 8 do 19 sati te za misna slavlja nedjeljom i svetkovinama.

Autor: Vjerujem.hr
event 13.01.2026.
Photo: Goran Stanzl/Pixsell

“Zagrebačka katedrala od Badnjaka je ponovno otvorena za vjernike. Misna slavlja u katedrali slavit će se nedjeljom i svetkovinom u 10 sati, a katedrala je za pohod i molitvu otvorena svaki dan od 8 do 19 sati”, objavljeno je na Facebook stranicama Zagrebačke nadbiskupije u utorak poslije podne.

Naime, nakon što je uoči prošlogodišnjeg Božića stigla radosna vijest da će se misa polnoćka slaviti u obnovljenoj Zagrebačkoj katedrali kao i sve ostale veće svetkovine, ova vijest dodatno će obradovati vjernike. Također, u Zagrebačku katedralu vraćen je i sarkofag s relikvijama bl. kardinala Alojzija Stepinca te je tom prigodom zatvorena i Jubilarna godina za Zagrebačku nadbiskupiju.

Premda se na katedrali još odvijaju radovi i traje obnova, ona je prema procjeni stručnjaka sigurna za korištenje. Također, napravljen je poseban ulazni koridor, kojim su vjernici posebno zaštićeni pri prilasku i ulasku u Zagrebačku katedralu.

Pročitaj više

Posljednjih nekoliko godina susrećem se s mnogo Ukrajinaca u Međugorju i u Ukrajini. I sam budem zapanjen kada vidim koliko njima znači Međugorje, Gospina blizina, molitva… Međugorje im daje nadu u bolje sutra, po molitvi dobivaju mir u svojim srcima. Mnogi roditelji plaču nad ubijenom djecom, žene za muževima, djeca za roditeljima. No Gospina blizina ih umiri i dadne im snagu da mogu nastaviti svoj život, bez mržnje, bez osvete.

Ono što se u 19. stoljeću sramotno nazivalo “iskušenjem melankolije”, moderni pastiri i liječnici bez oklijevanja dijagnosticiraju kao teški oblik kliničke depresije.

Taj događaj prepoznala je i službena Crkva pod nazivom „prvih sedam dana ukazanja“, kako je zbivanja od 24. lipnja do 3. srpnja 1981. nazvalo Međunarodno istražno povjerenstvo Svete Stolice za Međugorje, koje je 2010. osnovao papa Benedikt XVI. i vodstvo povjerio kardinalu Camillu Ruiniju, koji je nedavno preminuo.