Molimo uskoro zajedno Devetnicu Božjem milosrđu, jer moćna molitva “Isuse, uzdam se u tebe” može promijeniti svijet!

Pozivamo vas da nam se pridružite u velikoj molitvenoj inicijativi – zajedničkoj molitvi Devetnice Božjem milosrđu, devetodnevne pobožnosti koja otvara nebo nad dušama koje se uzdaju u Isusa. Počinjemo na Veliki petak, 18. travnja, i molimo sve do subote 26. travnja, uoči Nedjelje Božjeg milosrđa – blagdana koji je Crkva utemeljila po Isusovoj želji.

Autor: Ivana Berišić
event 13.04.2025.
Photo: Vjerujem.hr

Devetnica Božjem milosrđu je devet dana intenzivne molitve i predanja, koju je sam Isus Krist povjerio svetoj Faustini Kowalskoj – redovnici iz Poljske koju je nazvao “Tajnicom Božjeg milosrđa”.

Zapiši ove riječi, kćeri moja, govori svijetu o momu milosrđu. Neka cijelo čovječanstvo upozna moje neizmjerno milosrđe. To je znak konačnog vremena. Zatim dolazi dan Pravednosti. Dok je još vrijeme, neka se utječe izvoru mojega milosrđa. Nek’ uranja u Krv i Vodu što je za nj tekla. (Dn. 848)

Isus je svakog dana tražio da Mu sveta Faustina prikaže određenu skupinu duša – sve one koje su Isusu posebno na srcu: grešnike, pobožne, duše u čistilištu, nevjernike, svećenike, hladne i mlake…

Zašto je ova devetnica važna?

– ovu Krunicu sam je Isus naučio moliti sv. Faustinu

– sadrži obećanja velikih milosti

– moli se u najsvetijem vremenu liturgijske godine – od Velikog petka do Nedjelje Božjeg milosrđa

– molimo za duše koje možda nemaju nikoga da ih se sjeti

– Crkva i sveti Ivan Pavao II. službeno su prepoznali i potvrdili ovu pobožnost

Papa Ivan Pavao II. nazvao je poruku Božjeg milosrđa “darom za treće tisućljeće” i “nadom za svijet”.

Kako se moli Devetnica Božjem Milosrđu?

Svaki dan devetnice uključuje:

· Nakanu dana – prema onome što je Isus rekao sv. Faustini

· Molitvu preporuke određene skupine duša Božjem milosrđu

· Krunicu Božjega milosrđa – moćnu molitvu koju je Isus također naučio Faustinu

· Zaziv: “Isuse, uzdam se u Tebe!”

Molitva nije zahtjevna. Može se moliti kod kuće, na poslu, u crkvi ili u šutnji vlastitog srca. Ono što Isus traži nije savršenost, nego – povjerenje.

Kada molimo?

Devetnica počinje na Veliki petak, 18. travnja 2025., i traje do subote, 26. travnja, pred Nedjelju Božjeg milosrđa. To je posebno vrijeme kada Crkva poziva vjernike da se još dublje predaju Božjoj ljubavi – kroz molitvu, sakramente, milosrđe i pouzdanje.

Kako se možete pridružiti?

Uskoro ćemo objaviti kako se možete pridružiti u zajedničko moljenje ove devetnice. Sve će biti jednostavno, jasno i prilagođeno svima – i mlađima i starijima. Bit ćemo povezani u duhu i srcu – moleći dan po dan, nakanom po nakanom, kao jedna duhovna obitelj.

Odazovite se!

Ova devetnica je moćno oružje koje nam je ostavio sam Gospodin Isus Krist u obećanjima koje je prenio s. Faustini: „Želim da cijeli svijet upozna moje milosrđe; neslućene milosti želim udijeliti dušama koje se uzdaju u moje milosrđe…. Svećenici će ga pružati grješnicima kao posljednju slamku spasa.“(Dn 687)

„Približit ćeš mi čovječanstvo po molitvi ove krunice.“ (Dn 929)

Jer možda nikada nismo bili bliže jedni drugima – nego kad zajedno izgovaramo riječi koje mijenjaju svijet: “Isuse, uzdam se u Tebe”.

Izvor: S. Marija Faustina Kowalska, Dnevnik. Milosrđe Božje u mojoj duši, Svećenici Srca Isusova, Zagreb 2016.

Pročitaj više

Mnogi površni vjernici znaju reći kako se oni izravno Bogu ispovijedaju, tj. kako oni u nekom molitveno-misaonom odnosu prema Bogu (što misle da je molitva) iskazuju svoje kajanje i volju za boljim životom. Tako nešto čini i svaki svjesni vjernik koji redovito u svojoj večernjoj molitvi provjerava svoj dan i pred Bogom se iskreno kaje za dnevne propuste. Ipak to nije ispovijed u punom smislu riječi.

Gotovo da nema zagrebačke crkve u kojoj ovih dana u dugim redovim ispred ispovjedaonica stoje brojni vjernici. Odnosno, redovi se nerijetko protežu i izvan crkava, pa je na neki način dirljivo gledati kako mnoštvo ljudi u tišini i sabranosti strpljivo satima čeka kako bi došli na red za sakrament pomirenja. Premda su to silne obveze…

Pozvani smo biti aktivni sudionici, a ne pasivni promatrači promjena. Pozvani smo svjedočiti evanđelje života u svojim obiteljima, na radnim mjestima i u društvu. Pozvani smo biti zagovornici kulture života i civilizacije ljubavi. Pozvani smo biti graditelji boljega i pravednijega društva, utemeljena na kršćanskim vrijednostima.