VATRENI NA MISI: Reprezentativci iznenadili vjernike – pojavili se nedjelju na euharistiji u Ičićima, kapeli koja je dar slavnog Ive Robića

U prvom redu bili su izbornik Zlatko Dalić, tehnički direktor Stipe Pletikosa te igrači Luka Modrić, Mateo Kovačić, Toni Fruk, Kristijan Jakić, Petar Musa, Petar Sučić i Dominik Livaković, dok su iza njih bili i Nikola Moro, Mario Pašalić, Nikola Vlašić, Ante Budimir i Marco Pašalić.

Autor: Vjerujem.hr
event 03.06.2026.
Photo: Riječka nadbiskupija

Članovi Hrvatske nogometne reprezentacije koja je u Rijeci započela pripreme za Svjetsko prvenstvo, u nedjelju 31. svibnja sudjelovali su na misi u Ičićima. Skromno i bez najave, reprezentativci i stručni stožer predvođen izbornikom Zlatkom Dalićem došli su u malo mjesto pored Opatije i pridružili se župljanima na misnom slavlju ispred kapele sv. Ivana od Boga. Župnik Mato Berišić pozdravio ih je na početku mise, zažalivši im zdravlja i uspjeha u natjecanju. Nakon mise, iako nije bilo predviđeno, reprezentativci nisu mogli izbjeći zajedničku fotografiju s ugodno iznenađenim župljanima. Bilo je tu i djece koja su radosno „zarobila“ nekoliko igrača i pričekala njihove potpise. Ipak, nisu se dugo zadržali žureći na trening i druge obaveze, što pokazuje da je sudjelovanje na misi bila stvar osobnog odabira, a ne protokolarnog susreta, objavila je službena stranica Riječke nadbiskupije.

Župnik Berišić propovijed je posvetio jednom od najznačajnijih kršćanskih blagdana , Presvetom Trojstvu. Govoreći o najvećoj i nedokučivoj tajni vjere, jednome Bogu u kojemu su tri Božanske osobe, župnik je istaknuo tajnu ljubavi koja to omogućuje. „Danas Bog svima nama govori: ‘Volim te više nego što možeš razumjeti. Ne odustajem od tebe kakav god da jesi. Ne dolazim te osuditi. Dolazim te podignuti, ohrabriti i utješiti’.” Pozvao je okupljene da o tome razmišljaju svaki put kada rade znak križa uz riječi: ‘u ime Oca i Sina i Duha Svetoga’. „Sjetimo se da na sebe stavljamo ime Boga koji je ljubav, koji nas je stvorio, koji nas je otkupio, koji nas nikada ne prestaje ljubiti. I zato koliko god bili ranjeni, ili umorni, ili opterećeni, vratimo se danas Bogu otvorena srca i dopustimo da nas njegova ljubav liječi“, zaključio je župnik.

Kapela kraj koje su reprezentativci slušali svetu misu nekad je bila obiteljska kuća slavnog hrvatskog pjevača Ive Robića koju je tri dana prije smrti 2000. godine putem oporuke sa suprugom Martom darovao tadašnjoj Riječko-senjskoj nadbiskupiji. Robićeva braća tu su oporuku pokušala poništiti, no Crkva ju je dobila i potom uredila u kapelu svetog Ivana od Boga, čiji se dan slavi na dan datum Robićeve smrti, 9. ožujka, piše Večernji list.

Izvor: Riječka nadbiskupija

Pročitaj više

Riječka nadbiskupija objavila je priopćenje o zastavama i barjacima koji su se našli u sklopu procesije na blagdan sv. Vida u Rijeci. Priopćenje prenosimo u cijelosti.

Drugog dana devetnice Kraljici Mira uoči 45. obljetnice međugorskog fenomena moli se za svećenike na službi u međugorskoj župi i svetištu. Svetište i župu vode franjevci Hercegovačke franjevačke provincije, a od 2018. njome upravlja apostolski vizitator Svete Stolice s posebnom ulogom za župu Međugorje. Sad je to nadbiskup mons. Aldo Cavalli.

Danas započinje devetnica Kraljici Mira i svakoga dana devetnice objavljivat ćemo molitvene nakane na našem portalu i Facebook stranici – molimo zajedno!